Jak wypozycjonować strony na WordPressie? cz.3 - Wrobel.co.pl ✅

Jak wypozycjonować strony na WordPressie? cz.3

Tania strona internetowa

1. Prowadzenie bloga

Dodawanie systematycznie nowych treści na stronę, to jeden z najlepszych sposobów, który może w dużym stopniu podnieść nasze wyniki w wyszukiwarce. Jeżeli mamy taką możliwość, stwórzmy szablon w WordPressie i systematycznie dodawajmy nowe wpis, a po kilku tygodniach możemy zobaczyć pierwsze efekty naszego działania. Pamiętajmy jednak, że pozycjonowanie może potrwać dłuższy czas, może to być kilka tygodni albo i miesięcy.

2. Mapa strony

Jeśli korzystamy już z narzędzi, które oferuje nam Google (o których pisałem w tym artykule), dobrze by było, gdybyśmy wprowadzili mapę naszej strony. Możemy, to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest zainstalować wtyczki np. Sitemap Generator. Innym jest użycie strony https://www.xml-sitemaps.com/. Pobraną mapę wrzucamy na serwer przez FTP lub wtyczkę Yoast SEO i dodajemy link do niej w pliku robots.txt i Google Search Console.

3. Przekierowania

Kolejnym ważnym aspektem jest używanie przekierowania domeny z www do wersji bez www i odwrotnie. Wtyczka, która w tym przypadku nam pomoże, to Security headers, która również dodaje do naszej strony nagłówki bezpieczeństwa.

Jeśli potrzebujesz strony internetowej, to zgłoś się do nas!

4. Przyjazne URL

Starajmy się korzystać z miłych dla oka adresów URL. Jeżeli używamy linków bezpośrednich, to nasz wpis będzie zawierał odpowiednie słowa kluczowe. Dzięki temu sposobowi po samym adresie możemy zobaczyć, o czym jest dany wpis. Unikajmy, więc adresów typu www.adres-strony.pl/p-21543. Dobrym przykładem może być taki adres: https://wrobel.co.pl/jak-wypozycjonowac-strony-na-wordpressie-cz-1/

5. Linki przychodzące

Występowanie linków wychodzących ze strony do innych stron w sieci pomaga robotom Google rozrysować mapę witryn. Dzięki temu wzrasta wartość naszej strony. Udostępnianie linków do naszej witryny na różnych portalach, dodatkowo wspomaga pozycje naszej strony. Jeśli osoby wchodzą z innych portali na naszą witrynę, to pokazuje, że taka strona jest popularna i wartościowa.

Bezpłatna wycena

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny. To zajmie Ci tylko chwilę.
Wypełnij formularz, a odezwiemy się wkrótce

Bezpłatna wycena Twojej strony

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną wycenę Twojej przyszłej strony, wypełnij formularz wpisując podstawowe dane oraz podaj link do strony, której wygląd Ci się podoba, abyśmy wiedzieli na czym mamy się wzorować.