Jak wypozycjonować strony na WordPressie? cz.2 - Wrobel.co.pl ✅

Jak wypozycjonować strony na WordPressie? cz.2

Tania strona internetowa w pszczynie

1. Optymalizacja strony

Wczytywanie strony ma ogromny wpływ na pozycje w wyszukiwarce. Żeby zoptymalizować zasoby naszej witryny w WordPressie, możemy użyć lekkiego szablonu, który nie wczytuje nie wiadomo ile kodu strony, a same podstawy, a wraz z przewijaniem, witryna będzie się stopniowo ładowała. W tym celu możemy użyć wtyczki W3 Total Cache lub LiteSpeed Cache. Istotnym elementem są również zdjęcia- jeżeli nie potrzebujemy zdjęć ogromnej jakości, to użyjmy mniejszej rozdzielczości, w tym może nam pomóc strona Optimizilla, która świetnie redukuje zdjęcie, a jakość jest utrzymywana ciągle na wysokim poziomie.

2. Podpisuj zdjęcia

Kolejnym sposobem na uzyskanie wysokiego SEO jest podpisywanie zdjęć. Wprowadzaj tekst alternatywny do zdjęć na swojej witrynie, dzięki czemu na dane hasła będą wyświetlane, również w grafice Google.

3. Page buildery

Jeśli nie chcesz się dopasowywać do darmowych szablonów, które mają duże ograniczenia, to wykorzystaj page buildery! Najpopularniejszym page builderem jest Elementor, do którego można doinstalować wiele dodatków (w tym przypadku najlepiej jest użyć specjalnego motywu “Hello Elementor”).

Potrzebujesz własnej strony? Skontaktuj się z nami!

4. Twórz strony responsywne

Strony dostosowane do urządzeń mobilnych, uzyskują lepsze pozycje w wyszukiwarce. Google wprowadziło projekt AMP, czyli Accelerated Mobile Pages. Jest to opcja stosowana na urządzenia mobilne z ograniczoną przepustowością oraz limitem transferu. W WordPressie, także możemy uzyskać taką opcję, poprzez zaimplementowanie wtyczki AMP FOR WORDPRESS.

5. Nagłówki

Jednym z najważniejszych czynników pozycjonowania strony są nagłówki H1, H2 i H3. Roboty Google skanują stronę, aby sprawdzić jak zbudowana jest strona i wykrywają w nich słowa kluczowe. Warto wykorzystać zasadę:

  • Jeden H1 na każdą z podstron,
  • Najważniejsze tematy zawarte w nagłówkach H2,
  • Kolejne sekcje w H3,
  • Kiedy rozdrabniamy tekst na części, użyjmy H4, H5 oraz H6.

W WordPressie możemy sami ustalać jakie nagłówki uznamy za najważniejsze, jednak niektóre szablony mogą nam, to ograniczyć.

Zobacz nasze realizacje!

Bezpłatna wycena

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny. To zajmie Ci tylko chwilę.
Wypełnij formularz, a odezwiemy się wkrótce

Bezpłatna wycena Twojej strony

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną wycenę Twojej przyszłej strony, wypełnij formularz wpisując podstawowe dane oraz podaj link do strony, której wygląd Ci się podoba, abyśmy wiedzieli na czym mamy się wzorować.