Jak wypozycjonować strony na Wordpressie? cz.1 - Wrobel.co.pl ✅

Jak wypozycjonować strony na WordPressie? cz.1

blog

WordPress jest platformą idealną dla osób, które nie chcą wydawać majątku na strony internetowe i samemu stworzyć swoją wizytówkę firmy lub nawet blog w sieci. Internet jest bardzo obszernych środowiskiem. Aby nasza strona wyświetlała się w pierwszej “dziesiątce”, trzeba się dość namęczyć i pielęgnować nasz serwis.

1.Własny tekst

W dzisiejszych czasach, aż 97% ludzi korzystających z internetu, używa wyszukiwarki Google. Algorytm tej wyszukiwarki sprawdza, czy teksty na naszej stronie nie są skopiowane z innych stron i jeżeli roboty Google wykryją, że taka witryna “pożyczyła” sobie kontent od innych osób, to ukara naszą stronę banem lub obniżeniem jej w pozycjach.

2. Yoast SEO

W CMS’ie jakim jest WordPress możemy dodawać różnego rodzaju wtyczki. Najpopularniejszą z nim do pozycjonowania strony jest Yoast SEO. Plugin pomaga nam w ustawieniu odpowiednich meta tagów stron i wpisów.

3. Narzędzie Google

Google pomaga właścicielom stron internetowych i udostępnia za darmo swoje programy, dzięki którym możemy monitorować ruch na stronie oraz ją optymalizować. Takimi narzędziami są: Google PageSpeed Insights, Mobile Friendly, Google Search Console oraz Google Analytics.

4. Dobry hosting

Masz hosting za 40zł na rok i cieszysz się, że utrzymanie Twojej witryny jest super tanie. Próbujesz wejść na witrynę, a po wpisaniu adresu w wyszukiwarce strona ładuje się w nieskończoność? Zainwestuj w dobry hosting. Im wolniej strona się ładuje, tym szybciej Twój potencjalny klient może zrezygnować z wejścia na witrynę.

5. Certyfikat SSL

Warto również pamiętać o bezpieczeństwie użytkownika. Jeśli osoba odwiedza stronę i widzi komunikat, że strona jest niezabezpieczona, może się przerazić i wyjść z niej szybciej, niż na nią weszła. Kup hosting, który oferuje certyfikat SSL. Jeśli wyszukiwarka pokazuje komunikat o niebezpieczeństwie, a hosting zapewnił SSL, to zainstaluj wtyczkę Really Simple SSL. Wtyczka ta naprawi błąd certyfikatu w WordPressie.

Bezpłatna wycena

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny. To zajmie Ci tylko chwilę.
Wypełnij formularz, a odezwiemy się wkrótce

Bezpłatna wycena Twojej strony

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną wycenę Twojej przyszłej strony, wypełnij formularz wpisując podstawowe dane oraz podaj link do strony, której wygląd Ci się podoba, abyśmy wiedzieli na czym mamy się wzorować.